Renginio vieta

LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salė
K. Donelaičio g. 4
Klaipėda

Mėnesio svodba

Penktadienis, gruodžio 13, at 17:00

Koncertas

Įpusėjus gruodžiui, vis labiau įsisiūbuojant gyvenimo tempą negailestingai greitinančiai žiemos švenčių karštinei, Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ kviečia ieškoti advento ramybės ir kelti akis virš kasdienybės. Koncerto „Mėnesio svodba“ klausytojai žvelgs į dangaus skliautą per mitologinį objektyvą, skambant dainoms ir sutartinėms, kuriose gyvas senasis žvilgsnis į pasaulį, o jame mėnuo – tėvelis, saulė – motulė, žvaigždės – seselės...

„Mėnesio svodba“ – naujausia folkloro ansamblio „Ratilio“ programa. Joje ieškoma mitologinio mąstymo šaknų, išryškinamos dangaus ir žmogaus gyvenimo paralelės. Dainose veikia dangiškoji pora – Saulė ir Mėnuo, – įkūnijanti visatos dualumą ir harmoniją. Prieš klausytojo akis atsiveria dangaus gyvenimo ciklas nuo Saulės patekėjimo ir kelionės per skliautą iki pat sutemų, kai naktiniame danguje sužimba Mėnuo ir žvaigždės.

Rugpjūtį debiutavusi Molėtų observatorijoje, papildyta mitologinių dainų programa keliauja į kitus miestus. Gruodžio 13 d. 17.00 val. „Ratilio“ ir Klaipėdos etnokultūros centras laukia klausytojų LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje. Po koncerto visi norintys dar pabūti drauge turės progą su ansambliečiais padainuoti Kalėdų laikotarpio liaudies dainų. Gruodžio 17 d. 19 val. programa naujai suskambės po Vilniaus universiteto Planetariumo skliautu.

Koncerte „Mėnesio svodba“ liesis archajiški sutartinių sąskambiai, įvairių regionų mitologinės liaudies dainos, kurias papildys subtilios meditatyvios instrumentuotės. Atlikimo tradiciją tęsiančio, bet ir eksperimentuoti nebijančio ansamblio programoje taip pat nuskambės svarbiausius tradicinės muzikos principus išlaikiusi autorinė kūryba.

Renginių paieška

Go to top